Telefon
+420 311 636 239
Pondělí–Pátek: 8:00–15:30
E-mail
obchod@hcsdeco.cz
Při nákupu nad 1.000,- Kč
doprava PPL zdarma

Zaregistrace | Přihlášení

0 Items 0,00 Kč

Výpočet spotřeby tapet

Kladete si otázku, jak zjistit správné množství tapet, které budete potřebovat k tapetování? Oproti malování barvami nelze spotřebu tapet počítat pouze na metry čtvereční. Správným výpočtem a dostatečnou zásobou materiálu si ušetříte mnoho starostí a tapetování bude moci proběhnout bez problémů.

Většina námi dodávaných tapet má standardní rozměry role o délce 10,05 m a šířce 0,53 m (tzv. euro-role). Výsledná spotřeba tapet závisí na výšce a obvodu místnosti. Tapety také často mívají tzv. prostřih neboli raport (sesazení, opakování vzoru), který je při výpočtu také nutné brát v potaz. Délka prostřihu a způsob sesazení uvádíme u každé tapety zde na stránkách.

Jak zjistit správné množství tapet na zeď?

Hrubý odhad spotřeby tapet lze vypočítat podle vzorce:
obvod místnosti * (výška místnosti + sesazení) / 5 = potřebný počet rolí

Plochy oken a dveří započtěte jako plné stěny. K výsledku také připočtěte případné výklenky, šikmé stěny a další nepravidelnosti v interiéru, kde budete tapetovat.

Pro snadnější výpočet zadejte naměřené hodnoty do kalkulačky. Hodnoty pro obvod a výšku místnosti zadávejte v metrech, sesazení/raport udávejte v centimetrech. Desetinné číslo napište "tečkou" - například: 2.75 m

Počet potřebných rolí: Vyplňte hodnoty

Nevíte si s výpočtem rady nebo máte jiné otázky? Se vším vám rádi poradíme, neváhejte nám zavolat na tel +420 311 636 239 (v pracovní dny mezi 8:00 až 15:30) nebo na email obchod@hcsdeco.cz